29 / Травень, 2020

 

29 травня 2020 року набуває чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 591-IX від 13.05.2020. 
Законом, зокрема, передбачається додаткова матеріальна підтримка медичних працівників в умовах протидії поширенню коронавірусу в Україні.
Медичні та інші працівники закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, які безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікуванні пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, отримують грошову компенсацію у розмірі утриманого податку на доходи фізичних осіб на додаткові доплати до заробітних плат за травень-червень.
Виплата такої компенсації здійснюється у повному обсязі за рахунок коштів Державного бюджету України. Перелік працівників визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я. Порядок виплати такої грошової компенсації затверджується Кабінетом Міністрів України.
Нагадаємо, завдяки діям Асоціації міст України вдалося запобігти втрат ПДФО усіх місцевих бюджетів, оскільки прийнятий Закон України № 591-IX містить норму, яка дозволяє через механізм грошової компенсації з державного бюджету комплексно вирішити питання підтримки медичних працівників та не допустити втрат ПДФО місцевих бюджетів.
Закон № 591-ІХ оприлюднено в газеті “ Голос України” №87 28 травня 2020 року.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)