Напрямки та шляхи розвитку міст України та об'єднаних територіальних громад – у Києві пройшла конференція

21 / Березень, 2018
21 березня в рамках міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo – 2018 в Києві пройшла конференція «Напрямки та шляхи розвитку міст України та об’єднаних територіальних громад».
Захід організовано за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціації міст України, Будівельної палати України та ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок».
У Конференції взяли участь близько 150 представників органів місцевого самоврядування, зокрема, Олевський міський голова Олег Омельчук, Енергодарський міський голова Павло Музика, Миргородський міський голова Сергій Соломаха, Тростянецький міський голова Юрій Бова, Сокирняський міський голова Василь Равлик, Чортківський міський голова Володимир Шматько, Миронівський міський голова Віталій Савенко, Коростишівський міський голова Кохан Іван, Помічнянський міський голова Антошик Микола, Глинянський міський голова Шульга Ігор, головні архітектори громад та начальники профільних управлінь, а також члени Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, представники Мінрегіону, центральних органів влади, Будівельної палати України та інші.
З вітальним словом до учасників Конференції звернувся Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. Він подякував Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Мінрегіону, Будівельній палаті України, Спілці архітекторів України та іншим організаторам заходу за співпрацю і можливість провести таку актуальну Конференцію. О.Слобожан додав, що ті питання, які будуть розглянуті під час Конференції, є стратегічними для громад та важливі для результативного розвитку українських міст, і запросив до слова народного депутата України, Першого заступника голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитра Андрієвського.
Народний депутат привітав учасників Конференції від імені всіх членів Комітету та висловив впевненість, що в ході обговорення будуть знайдені рішення із законодавчого регулювання актуальних для місцевого самоврядування питань. Він підкреслив, що влада тримається курсу на деценталізацію, передачу повноважень з центру на місця. Завдяки співпраці з Мінрегіоном і за сприяння громадських організацій, в першу чергу Асоціації міст України, вже вдалося досягти значних успіхів, зокрема, у сфері енергоефективного житлово-комунального господарства.
  
Далі в рамках Конференції було проведено три тематичні панелі:
  • Проектування соціальних об’єктів у містах та на територіях об’єднаних громад: комплексний підхід, функціональність, економічність
Модератором панелі виступив Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
До слова були запрошені спікери:
Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, виступив з доповіддю на тему: «Практичні аспекти застосування законодавчих змін на прикладі створення нового освітнього простору, центрів надання адмінпослуг, центрів безпеки, центрів надання первинної медичної допомоги» (презентація).
Виступаючи, Л.Парцхаладзе розповів про проекти соціальної інфраструктури, які Мінрегіон вважає пріоритетними для розвитку регіонів: «Сьогодні одне з головних завдань – покращувати якість життя людей у регіонах, особливо в сільській місцевості, створювати нові робочі місця. Децентралізація вже дала великий поштовх до цього, відкривши можливості для реалізації важливих інфраструктурних проектів регіонального розвитку у громадах. Зараз у сільській місцевості проживає понад 13 млн українців – це 30% населення України, яке потребує підвищення якості життя. Тому мають створюватися всі належні умови для розвитку регіонів», —  наголосив заступник міністра. 
Надія Бондарчук, директор Департаменту впровадження пріоритетних проектів регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, презентувала механізми державної підтримки розвитку ОТГ (завантажити презентацію).
     
  • Важливість та актуальність створення рівнодоступного, безпечного життєвого середовища на території України
Зі вступним словом до учасників звернувся Сергій Білоус, директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Модератором другої панелі виступив начальник Відділу збереження традиційного середовища та створення безбар'єрного простору Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Святослав Горбенко, який ознайомив учасників з нормативним забезпеченням доступності до життєвого середовища людей з інвалідністю (завантажити презентацію).
Володимир Азін, консультант з питань створення безбар’єрного простору Національної Асамблеї людей з інвалідністю, презентував практичні приклади врегулювання доступності для людей з інвалідністю (завантажити презентацію).
  
  • Виїзна нарада Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства​ з проблемних питань планування територій в контексті підготовки до другого читання проекту Закону «Про внесення змін до закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (№6403) та обговорення концепції подальшого реформування державного архітектурно-будівельного контролю.

Обговорення провів народний депутат Дмитро Андрієвський. Участь у дискусії взяли народні депутати-члени Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олександр Кодола, Олександр Марченко, Олександр Ревега, консультанти Комітету, голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцев, директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону Сергій Білоус, директор інституту "Діпромісто" Іван Шпилевський, керівник сектору "Будівництво" BRDO Олена Шуляк. Асоціацію міст України представляв Виконавчий директор Олександр Слобожан.

  

Спікери підняли питання врегулювання містобудівної діяльності, формування містобудівної документації, відповідних нормативих вимог та законодавства. Після презентації доповідей відбулася жвава дискусія за участі голів міських, селищних та сільких рад, голів ОТГ, головних архітекторів громад, в ході якої, зокрема, були підняті питання передачі повноважень у сфері архбудконтролю органам місцевого самоврядування та відміни пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту. Народний депутат Д.Андрієвський наголосив, що з цих актуальних питань будуть проведені додаткові обговорення і всі рішення будуть прийматися з урахуванням думки органів місцевого самоврядування.

  

Експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування АМУ Людмила Даменцова подякувала учасникам за активну роботу, надані пропозиції і закликала надсилати інші свої ініціативи до Асоціації міст України — вони будуть опрацьовані і передані до відповідних органів влади. Також аналітик АМУ подякувала членам Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, представникам Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та іншим спікерам за участь у заході та надання відповідей на актуальні для органів місцевого самоврядування питання.

ВІДЕО про Конференцію.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)