07 / Вересень, 2023

Радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан в ефірі Перший Західний розповіла про наміри уряду позбавити громади «військового» ПДФО.

Вона наголосила, що зупинити наступ ворога змогли в тому числі громади за рахунок наявності ресурсів, зокрема, від сплати «військового» ПДФО. З перших днів російської агресії громади щосили допомагають Збройним Силам України. «Бажання допомагати є і буде до нашої Перемоги, але можливостей допомагати адресно, швидко і якісно відтак не буде. Відтак скоротяться витрати для надання мешканцям громад якісних послуг, а ЗСУ втратить оперативну допомогу – дрони і автомобілі громади купують не менше за Міністерство оборони», - наголосила О.Продан.

За даними Асоціації міст України, за весь час війни 45% ПДФО громади витрачали на військові потреби – облаштування укриттів, риття траншей, різна техніка і дрони тощо. Ці витрати відкриті і доступні, їх легко можна проконтролювати, на противагу спецфондам в Держбюджеті.

Відтак Асоціація міст України звернулась до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України з проханням зберегти в Держбюджеті-2024 у доходах місцевих бюджетів «військове» ПДФО та 64% ПДФО з одночасним замороженням реверсних вилучень, а також підтримати законопроєкти 5995-д та 5960-1, які легалізують допомогу органів місцевого самоврядування Об'єднаним силам Збройних сил України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)