04 / Травень, 2017

Заборгованість населення за житлово-комунальні послуги зростає. За інформацією Державної служби статистики України, загальний рівень оплати  житлово-комунальних послуг протягом першого кварталу 2017 року склав близько 85%.
Суттєво зросла заборгованість за централізоване опалення та гаряче водопостачання – на 8,8%, утримання будинків та прибудинкових територій - на 4,3%, також досить низький рівень оплати населенням природного газу – всього 77,6%. При цьому, заборгованість за окремі послуги  зменшилася, у той час, як за інші, навпаки, зросла. Так, зменшилась заборгованість за водопостачання та водовідведення (на 11,8%), вивезення побутових відходів (9,6%).
Якщо говорити про узагальнені цифри, то за 1 квартал  2017 року населенню було нараховано 33,5 мільярди гривень за надані комунальні послуги, з яких було  сплачено лише 28,6 мільярди гривень.
«Аналізуючи ці цифри, можна зробити невтішний висновок, що підприємства житлово-комунального господарства за таких обставин продовжують залишатися збитковими, а забезпечення можливості надання ними послуг вчергове перекладається на органи місцевого самоврядування та місцеві бюджети», – заявили в АМУ.
Разом з тим, як запевнили в Міністерстві соціальної політики, заборгованість з комунальних послуг не позбавляє права на субсидії тих, хто звернеться за ними вперше. Однак держава, надаючи субсидію, зобов’язує її отримувача протягом року вирішити питання з накопиченою у минулому заборгованістю за житлово-комунальні послуги.
Нагадаємо, з 1 травня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. На основі змін у травні органи соціального захисту населення проведуть перепризначення субсидій на наступний рік та розрахують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон.
За наявності двомісячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у субсидіантів, яка накопичилися в минулому – до оформлення допомоги, субсидію на наступний період 2017-2018 рр. призначатимуть за умови її погашення або оформлення договору реструктуризації боргу. У такому випадку субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. 
 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)