21 / Жовтень, 2021
У Державному бюджеті України на 2021 рік (Закон №1082-ІХ) на виконання пункту 10 першої статті 97 Бюджетного кодексу України та статті 12-2 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» передбачено субвенцію на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, в обсязі 137,5 млн гривень. 
Станом на 20 жовтня 2021 року Урядом не затверджено відповідного порядку надання та розподілу субвенції між місцевими бюджетами і територіальні громади не отримали визначених законом коштів. Як наслідок, це унеможливлює здійснення органами місцевого самоврядування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. 
У зв’язку із тривалістю проведення тендерних процедур є високий ризик неосвоєння місцевими бюджетами коштів субвенції та реалізації важливих заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Такі дії Уряду наражають на небезпеку населення, яке проживає на території зони спостереження.
Асоціація міст України з метою забезпечення у 2021 році фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням ухвалити на найближчому засіданні Уряду постанову про затвердження порядку надання та розподілу субвенції на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.
Аналітичний центр АМУ 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)