10 / Квітень, 2017

НКРЕКП зупинила дію власного рішення щодо абонплати за користування газорозподільними мережами для побутових споживачів

Сьогодні, 10 квітня 2017 року, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг призупинила дію свого рішення про введення з 1 квітня абонплати за газ . Дослівно Голова НКРЕКП заявив наступне: "Скасувати (рішення НКРЕКП про запровадження абонентської плати за розподіл газу – ред.), провести додаткові консультації, забезпечити, щоб ні для одного українця не було підвищення згідно з цим рішенням".

Не зважаючи на те, що офіційно оприлюднення прийнятого акту не відбулося, не сформулювано чітко механізм призупинення дії постанови, однозначно можна стверджувати, що таке призупинення не буде розповсюджуватися на промислових споживачів природного газу, наприклад на підприємства теплопостачання. Як вбачається з інформаційного повідомлення про порядок денний засідання регулятора, питання стосується виключно побутових споживачів природного газу. Про це також свідчить обґрунтування до порядку денного засідання комісії, опублікован на сайті НКРЕКП.

Таким чином, промислові споживачі газу, що надають житлово-комунальні послуги, будуть змушені враховувати вартість абонплати за підключення до ГРМ в тарифах на послуги.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)