12 / Лютий, 2020
Національною службою здоров’я України розпочато прийом пропозиції про укладення договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій у 2020 році. На сайті НСЗУ розміщено 26 оголошень про укладення договорів про медичне обслуговування населення.
Прийом пропозицій триватиме до 18:00 28 лютого 2020 року. Згідно з інформацією НСЗУ, після закінчення цього строку пропозиції розглядатись не будуть.
Пропозиція подається через електронний майданчик SmartTender. 
Детальна інформація про усі пакети медичних послуг є в посібнику щодо контрактування з НСЗУ в 2020 році. У путівнику є специфікація та обсяг послуг, типи тарифів, особливості контрактування, підстави та умови надання послуг, порядок оплати та ін.

Програма медичних гарантій (ПМГ), яка запрацює з квітня 2020 року, містить 6 видів медичної допомоги:

  • первинну,
  • спеціалізовану амбулаторну,
  • госпітальну,
  • екстрену,
  • паліативну
  • медичну реабілітацію,
  • реімбурсацію лікарських засобів.
НСЗУ буде закуповувати медичні послуги у закладах охорони здоров'я усіх рівнів надання медичної допомоги, організаційно-правової форми (крім бюджетної установи) та форми власності й оплачувати їх за договором. Процедура закупівель медичних послуг вимагає від закладів охорони здоров’я дотримання умов та орієнтованість на конкретні послуги/групи послуги.
Для того щоб підписати договір з НСЗУ та отримувати кошти, медичний заклад повинен виконати всі умови (серед них автономізація та комп'ютеризація закладу). Крім цього, договір передбачає різні пакети послуг, що мають власні вимоги. Якщо медичний заклад має потрібне обладнання, достатню кількість спеціалістів та може виконати весь перелік вимог цього конкретного пакета, вона може підписати договір. Це дозволить покращити якість послуг, що надають пацієнтові, адже орієнтуючись на конкретні послуги лікарня також має спеціалістів з постійною практикою.
У випадку виникнення проблемних питань щодо роботи SmartTender або процесу подання пропозиції, потрібно звертатися у контакт-центр за номером 16-77.
Або зателефонувати до міжрегіональних департаментів Національної служби здоров’я України:
- Центральний міжрегіональний департамент (м. Київ, Київська, Житомирська, Вінницька та Черкаська області) - (044) 299 04 86, (044) 299 04 97.
- Північний міжрегіональний департамент (Полтавська, Сумська, Харківська та Чернігівська області) - (044) 299 04 96.
- Південний міжрегіональний департамент (Миколаївська, Одеська, Херсонська області та Автономна Республіка Крим) - (048) 753 13 86.
-Західний міжрегіональний департамент (Львівська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська, Рівненська та Волинська області) - (032) 259 30 18.
- Східний міжрегіональний департамент (Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Кіровоградська та Луганська області) - 098 041 13 45. 
 
Підготовлено за інформацією сайту НСЗУ.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)