17 / Липень, 2018
17 липня на Урядовому комітеті обговорювався проект розпорядження "Про затвердження Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку". Нагадаємо, що проект акту розроблений Міністерством охорони здоров'я України відповідно до пункту 7 розділу 2 Стратегії сталого розвитку "Україна-2020", затвердженої Указом Президента України від 12 січня 2015 року за №5. В розробці проекту взяли участь експерти Бюро ВООЗ в Україні. Мета - впровадження Концепції розвитку системи громадського здоров'я. 
Відомо, що сьогодні в світі викликає занепокоєння масштабний тягар неінфекційних захворювань (НІЗ), що демонструє тенденцію до зростання і негативно впливає на охорону здоров'я суспільства в цілому та окремого громадянина, а також на перспективи розвитку економіки. Чотири хвороби, які зумовлюють соціальний та економічний тягар перебувають в центрі уваги держав - членів ООН. Це - серцево-судинні захворювання, діабет, рак та хронічні респіраторні захворювання. Беручи до уваги, що хвороби призводять до тривалої недіїздатності, зниження добробуту родин і зменшення продуктивності, а також до величезного навантаження на заклади охорони здоров'я та підвищення вимог щодо їх ресурсів, в Україні взято курс на розбудову громадського здоров'я.
Враховуючи світовий досвід, НІЗ планується зменшити шляхом впровадження належного підходу до охорони громадського здоров'я.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)