05 / Травень, 2022
4 травня відбулося засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. На заході, який проходив під головуванням керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака у форматі відеоконференції, було розглянуто питання забезпечення громадян пальним та продовольчими товарами в умовах воєнного стану, а також впровадження державної системи обліку гуманітарної допомоги.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, який є членом Президії палати місцевих влад Конгресу, представив позицію Асоціацію міст України.
У ході обговорення питання забезпечення фінансування бюджетної сфери та органів місцевого самоврядування Олександр Слобожан акцентував увагу на проблемі отримання заробітних плат працівниками бюджетної сфери (освітянами, медиками, працівниками комунальних служб) на територіях, де немає інтернету або посадових осіб.  Він зазначив, що існують труднощі щодо проведення платежів через казначейські рахунки із заробітної плати з нарахуваннями за лютий-квітень 2022 року. Як наслідок, на тимчасово окупованих територіях працівники бюджетної сфери та комунальних закладів не отримують заробітної плати вже третій місяць, що викликає посилення соціальної напруги. Асоціація міст України закликає до якнайшвидшого вирішення питання виплати заробітної плати працівникам комунальних закладів у територіальних громадах, де відсутня система дистанційного обслуговування казначейських рахунків та комунальних підприємств. Виконавчий директор АМУ надав Конгресу пропозиції Асоціації міст України щодо  вирішення проблеми з виплат зарплат працівникам бюджетної сфери на окупованих територіях.
Міністр фінансів України Сергій Марченко наголосив, що Уряд ухвалив декілька рішень щодо врегулювання здійснення платежів на тимчасово окупованих територіях та в місцях, де відбуваються бойові дії. За його словами, місцеві органи казначейства погоджують платежі з військовими адміністраціями, які володіють інформацією про ситуацію на місцях. Водночас для оперативнішого реагування є пропозиції про призначення спеціальних представників громад, які займатимуться цими питаннями.
 
Нагадаємо, за пропозиціями АМУ Уряд доповнив перелік видатків, які можуть здійснюватися в умовах воєнного стану, прийнявши зміни до постанови «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану» від 9 червня 2021 року №590.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)