16 / Травень, 2022
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Наказом від 11.05.2022р. №89 затвердило оновлений Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 9 травня 2022 року ЗАВАНТАЖИТИ. На основі цього переліку внутрішньо переміщеним особам (ВПО) будуть здійснюватися виплати.
Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується.
Станом на 09.05.2022 року до переліку, додалися дві громади в Миколаївській, одна в Дніпропетровській та 11 в Запорізькій областях.
Загалом до переліку ввійшли 7 областей: територіальні громади Дніпропетровської (3 громади), Донецької (66 громад), Запорізької (61 громада), Луганської (37 громад), Миколаївської (20 громад), Харківської (51 громада) та Херсонської (49 громад) областей.
Переглянути актуальну інформацію щодо статусу громад можна на цифровій мапі - перейти.

АМУ нагадує: Наказ розроблено на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2022 року №457 «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України». Змінами до Податкового кодексу встановлені  особливості сплати екологічного податку, плати за землю (орендної плати за землю) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф. Перелік цих територій має бути визначений Кабінетом Міністрів України. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)