16 / Серпень, 2019

У рамках забезпечення доступності лікарських засобів здійснюється повне або часткове відшкодування вартості лікарських засобів під час амбулаторного лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму відповідно до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 21 січня 2019 року. Оновлення Реєстру здійснюється МОЗ щороку у січні та липні кожного року передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 року №152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів» та відповідно його оприлюднення на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України оновленого реєстру граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 15 серпня 2019 року №1805 оновлено Реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації по урядовій програмі «Доступні ліки». У новій редакції Реєстру кількість ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно, збільшилась на 14 позицій. У новому Реєстрі кількість безоплатних ліків для пацієнтів зросла на 14 позицій, з 64 до 78. До Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, входять не тільки ліки вітчизняних фармацевтичних виробників, а й країн ЄС, Ізраїлю. Нова редакція Реєстру містить 254 лікарських засобів, що підлягають реімбурсації. З них за нозологіями: 195 - для лікування серцево-судинних захворювань, 45 - діабету ІІ типу, 14 - бронхіальної астми.

Довідково 

 Програма «Доступні ліки» працює з квітня 2017 року. За цей час пацієнти, які мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет 2 типу, отримали ліки за понад 32 млн рецептами на суму понад 1,6 млрд грн.  З квітня 2019 року розпочав працювати електронний рецепт і аптечним закладам відшкодовується вартість відпущених лікарських засобів в рамках програми «Доступні ліки» безпосередньо від Національної служби здоров’я України.

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)