06 / Вересень, 2023

Місцеве самоврядування б’є на сполох: гарячу воду відключають уже, коштів на подачу тепла немає, газу для бюджетників і населення за спеціальними цінами немає теж.

За місяць до початку опалювального сезону, підприємства ТКЕ всієї України вимушені припиняти постачання гарячої води, підготовку до опалювального сезону та ініціювати власне банкрутство.

Підприємства ТКЕ з 1 вересня відключили від режиму ПСО - гарячої води вже немає, а тепла за таких умов не буде, бо:

З 01 вересня 2023 року всі теплопостачальні підприємства України позбавлені можливості придбати природний газ для населення за режимом ПСО, внаслідок прийняття Урядом постанови від 22 серпня 2023 року № 896, - зазначила Асоціація міст України 05.09.22. в зверненні на Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.

Підприємства ТКЕ, яким Уряд не компенсував різницю в тарифах за 2021-2023 роки в розмірі від 36 млрд грн і які не піднімали тарифи тепло для мешканців в минулі зими, коштів для оплати газу по ринковій ціні не мають.

Більше того, Уряд ініціює вилучення коштів у громад, які забезпечили стримування тарифів з 2021 року: заявлено про позбавлення громад 4% ПДФО, які спрямовувались містами саме на компенсацію різниці з тарифів та опалення шкіл, лікарень і садочків. І це при тому, що Асоціація міст України надала розрахунок, що громади профінансували 62 млрд грн, а отримали натомість 18.2 млрд грн.

Голови громад-членів Асоціації міст України, запропонували Прем’єр-міністру України зустрітись та напрацювати спільні рішення для уникнення зриву опалювального сезону 2023/24 років.

Без термінових змін до Постанови № 896  неможливо вирішити критичні питання забезпечення надання послуг теплопостачання та гарячого водопостачання населенню, відповідно слід очікувати зриву опалювального сезону, а без збереження 4% ПДФО в бюджетах громад тарифи на тепло стрімко підвищаться або буде припинено опалення.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)