02 / Березень, 2022
Відповідно до  Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в країні запроваджено воєнний стан з 5:30 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. Пунктом 1 зазначеного Указу утворено 24 обласні та одну міську (Київську) військові адміністрації, а пунктом 2 – районні військові адміністрації відповідних районів. В населених пунктах (територіальних громадах) відповідним Указом не утворювалися військові адміністрації, відтак органи місцевого самоврядування у повному обсязі мають здійснювати повноваження, надані їм Конституцією та законами України. Виключенням є місцевості, де ведуться бойові дії, і запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» покладається безпосередньо на військове командування та військові адміністрації (у разі їх утворення). 

З огляду на зазначене усі працівники ОМС мають виконувати свої обов’язки, окрім тих, які мобілізовані або стосовно яких запроваджена трудова повинність. У разі, коли працівники не мають можливості дістатися на робоче місце, проте специфіка їхньої роботи передбачає, що вони можуть виконувати свої обов’язки у віддаленому режимі, їх можна перевести на дистанційну роботу, відповідно до ч.11 ст. 60-2 Кодексу законів про працю України. У ситуації в умовах воєнного стану таких працівників можна перевести на дистанційну форму розпорядженням, з яким працівника необхідно ознайомити протягом двох днів, але до запровадження дистанційної роботи.

У разі, коли не можливо забезпечити виконанням працівником його обов’язків у дистанційному режимі і дістатися працівнику на роботу не має можливості (бойові дії, окупація, можливий варіант оголошення простою. Є прийнятним варіант з оформленням щорічної відпустки, соціальної відпустки або ж відпустки без збереження заробітної плати за згодою сторін. 

ПЛАН запровадження та забезпечення заходів здійснення правового режиму воєнного стану в Україні затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 р. № 181-р (переглянути)

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)