20 / Березень, 2020

 

Станом на 10:00 20 березня в Україні 26 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 летальні. Коронавірусна хвороба зафіксована:
  • Чернівецька область - 15 випадків (1 летальний)
  • Житомирська область - 2 випадки (1 летальний)
  • Київська область - 2 випадки
  • Донецька область - 1 випадок
  • Дніпропетровська область - 2 випадки
  • Івано-Франківська область - 1 випадок (летальний)
  • м. Київ - 3 випадки
Станом на ранок 20 березня 2020 року у світі зареєстровано 244 523 випадки захворювання COVID-19, з них 10 030 закінчились смертю, водночас 86 031 особа одужала; за межами Китаю зафіксовано 163 324 випадки.
Громади перші стикаються з глобальною проблемою, яку назвали COVID-19, але не дивлячись ні на що, вживають необхідних заходів для запобігання поширенню коронавірусної інфекції та вчасно передбачають на це необхідні ресурси:
м. Дніпро виділено майже 100 млн гривень, м. Вінниця – 50 млн. гривень, м. Чернівці – 26,3 млн. гривень, м. Тернопіль – 15 млн гривень, м. Суми – 10 млн гривень тощо на закупівлю необхідного медичного обладнання, ліків, спецодягу, а також проведення профілактичних заходів. Також передбачають ресурси для матеріального заохочення медичних працівників.
Через зупинку метро та обмеження пересування транспортом по деяким населеним пунктам запроваджено розвезення медичних працівників на роботу або запроваджено картки для їх пільгового проїзду. Вже виділяються кошти з місцевих бюджетів для матеріального заохочення медичних працівників.
Нагадаємо, що 18 березня Президент України підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)", а Уряд постановою від 11 березня 2020 р. №211 затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні. Органам місцевого самоврядування для прискорення закупівельних  процедур потрібна допомога у затвердженні Урядом Переліку товарів, робіт чи послуг та порядок їх закупівлі, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID – 19).
Наразі ситуація ускладнюється тривалістю процедури закупівлі та відсутністю на ринку засобів індивідуального захисту для медичних працівників, спеціального медичного обладнання, витратних матеріалів, обладнання та діагностикумів для  діагностичних лабораторій. В умовах пандемії коронавірусу також необхідно передбачити значно більші ресурси на відшкодування відпусток і лікарняних працівникам бюджетної сфери; на придбання засобів індивідуального захисту для медичних працівників, медичного обладнання – багато хворих потребуватимуть штучної вентиляції легень.
ВАЖЛИВО! При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Це - найдієвіший спосіб убезпечити себе та інших  від інфікування.
Ааналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)