06 / Липень, 2021
6 липня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у брифінгу «Старт опалювального сезону, криза теплопостачання в Україні та шляхи її подолання».
Спікерами також виступили Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА, Сергій Дунайло, віце-президент Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» та Костянтин Лопатін, директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго».
Виконавчий директор АМУ  наголосив, що проблеми комунальної теплоенергетики потребують термінового розв’язання, оскільки ситуація з підготовкою до опалювального сезону, а саме – з закупівлями газу є критичною. Він нагадав, що у лютому був укладений Меморандум між мерами та Урядом (читати більше). Міські голови зі свого боку виконали зобов’язання та не підвищили тарифи на тепло. Водночас зобов’язання з боку Уряду так і не виконані. Підприємства ТКЕ через заблоковані рахунки не мають можливості закупити газ, НАК Нафтогаз пропонує їм кабальні угоди, оскільки борги минулих років так і не списані і не прийнято відповідне законодавство.
О.Слобожан підкреслив, що для  безперешкодного проходження опалювального сезону необхідно:
прийняти законопроєкт №3508-д у другому читанні, але з поправками щодо компенсації боргів з різниці в тарифах з державного бюджету
прийняти відповідні зміни до Державного бюджету 2021 року
виконати зобов’язання Меморандуму -  зняти арешти з рахунків підприємств ТКЕ та внести зміни в Угоди з НАК Нафтогаз.
 

 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)