13 / Листопад, 2020
13 листопада Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан взяв участь у прямому ефірі телеканалу «Апостроф TV» на тему запровадження карантину вихідного дня.
О.Слобожан сказав, що Асоціація міст України, яка представляє інтереси 909 муніципалітетів, проводить опитування громад-членів АМУ щодо рішення Уряду запровадити карантин вихідного дня. Більшість міських, селищних, сільських голів негативно ставиться до такого рішення. Це пояснюється тим, що з місцевих бюджетів на заходи із запобігання гострій коронавірусній хвороби уже витрачено 3,4 млрд грн.
Щодо рішення Уряду про виділення 895 млн грн на забезпечення киснем ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, спікер пояснив, що ці кошти отримають облдержадміністрації, які і будуть вирішувати якому місту дати кошти на кисень, а якому ні. Водночас місцеве самоврядування, яке  відповідає за заклади охорони здоров`я, не отримало фінансування.
Також Виконавчий директор АМУ сказав, що наразі триває процедура погодження Правлінням Асоціації міст України експертного звернення до органів державної влади, яке містить три дієві механізми як подолати COVID-19, а саме:
забезпечити самоізоляцію для всіх без виключення людей, які є носіями коронавірусу, через мобільний додаток «Дій вдома»;
одночасно з масовим тестуванням виділити достатню кількість коштів з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 для забезпечення у повному обсязі потреб медичних закладів, зокрема на закупівлю кисню та кисневих концентраторів;
► невідкладно почати вакцинацію від сезонних хвороб.
О.Слобожан наголосив, що АМУ ще з вересня закликає центральну владу до діалогу з місцевм самоврядуванням. Адже лише консолідованими зусиллями вдасться подолати кризу, спричинену гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Наостанок Виконавчий директор АМУ О.Слобожан висловив сподівання, що на наступному тижні народні депутати проявлять політичну волю і розглянуть пропозиції, які допоможуть і місцевому самоврядуванню, і місцевому бізнесу подолати цей виклик.
 
Переглянути відео трансляції:
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)