09 / Червень, 2021
8 червня відбувся онлайн-захід на тему: «Впровадження заходів з енергоефективності», організоване Міністерством розвитку громад та територій України.
Мета - обговорення актуальних питань енергомодернізації у житловому секторі. Учасники: представники Мінрегіону, Директорату енергоефективності Мінрегіону, органів місцевого самоврядування та ОСББ, профільних асоціацій.
Асоціацію міст України на заході представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Під час дискусії Олександр Слобожан запропонував впровадити нову модель відбору, супроводу реалізації проєктів енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках, що здійснюються за рахунок співфінансування коштів державного Фонду енергоефективності. Адже діюча модель співпраці Фонду з ОСББ є дуже неефективною: лише 15 реалізованих проєктів і 65 поданих заявок за весь час – це дуже низький результат.
Наразі головна мета – залучити муніципалітети до роботи з Фондом енергоефективності. Асоціація міст України пропонує наявні у Фонді кошти використовувати на підтримку Центрів енергоефективності, які створила АМУ в обласних центрах. Наприклад, зараз такі Центри вже успішно працюють у Луцьку та Києві. Адже їх фахівці володіють знаннями щодо місцевої та регіональної специфіки, на відміну від залучених Фондом зовнішніх експертів, які не мають такої інформації, - підкреслив О.Слобожан.
Виконавчий директор АМУ зауважив, що запропонована модель реалізації проєктів енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках працює по всій Європі, тому важливо переймати такий досвід та проводити консультації із закордонними колегами.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)