20 / Липень, 2022
19 липня Верховна Рада України не змогла ухвалити урядовий проєкт Закону «Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення» №7427. "За" проголосували лише 220 парламентарів.
Нагадаємо, законопроєкт спрямований на вирішення проблемних питань комунальної теплоенергетики та підготовку і проходження опалювального сезону 2022/2023 року.
Асоціація міст України підтримала законопроєкт №7427, але висловила ряд зауважень та пропозицій. Під час підготовки документу до другого читання частина з них була врахована. Однак неврахованими залишилася такі пропозиції:
  • забезпечення щомісячної (а не щоквартальної, як передбачає законопроєкт) компенсації підприємствам ТКЕ заборгованості з різниці в тарифах;
  • обмеження стягнення з підприємств ТКЕ заборгованості за природний газ та нарахованих на неї штрафних санкцій;
  • заборона припинення газопостачання підприємств ТКЕ;
  • списання заборгованості за природний газ та нарахованих на неї штрафних санкцій;
  • зміна строків для укладення договору реструктуризації;
  • виключення відповідальності за несвоєчасні розрахунки по договору реструктуризації.
Асоціація міст України сподівається, що під час підготовки законопроєкту до повторного другого читання народні депутати України врахують пропозиції, спрямовані на захист інтересів місцевого самоврядування та комунальної теплоенергетики.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)