14 / Липень, 2021
14 липня 2021 року після повторного розгляду з пропозиціями Президента України Верховна Рада прийняла в цілому Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост (№4535). За проголосували 259 народних депутатів.
Законом удосконалено правове регулювання інституту старост для подальшого його розвитку. Законом внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з метою запровадження інституту старост.
Нагадаємо, законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» був прийнятий у другому читанні 15 квітня, а 3 червня Президент України повернув Закон до Парламенту зі своїми пропозиціями.
Наприкінці квітня Асоціація міст України презентувала добірку відповідей на проблемні питання громад щодо законопроєкту про старост. 
АМУ з метою надання практичної допомоги громадам зібрала проблемні питання, які їх турбують у зв’язку з прийняттям законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост» (№4535), та підготувала відповіді і роз’яснення. Відповіді АМУ – це думка фахівців, що ґрунтується на практиці застосування чинного законодавства та аналізі можливих наслідків для громад у зв’язку з прийняттям законопроєкту №4535.
Питання згруповані за тематикою та схожими чи похідними проблемами, що витікають з певних норм законопроєкту №4535.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)