20 / Травень, 2020
Асоціація міст України вітає ухвалення за основу законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» №2458 від 15.11.2019 р. Нагадаємо, після вступу в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» в повному обсязі, виникла необхідність удосконалити цілий ряд його положень. Адже під час підготовки підзаконних нормативно-правових актів були виявлені певні неузгодженості та недоліки, які не давали можливості розпочати активне впровадження передбачених законом новацій.
Щоб врегулювати проблемні питання, при Комітеті Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг була створена робоча група, до складу якої увійшли представники ЦОВВ, профільних асоціацій, експертного середовища. Асоціацію міст України в робочій групі представляв аналітик АМУ з питань ЖКГ Олег Гарник. Протягом вересня-жовтня 2019 року робоча група напрацювала законопроєкт, який 15 листопада 2019 року був зареєстрований народними депутатами - членами профільного Комітету у Верховній Раді. Слід зазначити, що АМУ активно підтримувала необхідність його прийняття.
Положення проєкту Закону спрямовані на:
  • запровадження публічних договорів про надання комунальних послуг;
  • одномоментний перехід на нові договори про надання комунальних послуг;
  • вирішення проблеми обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж;
  • удосконалення механізму визначення виконавця послуги поводження з побутовими відходами;
  • удосконалення механізму списання багатоквартирних будинків з балансу;
  • уточнення порядку проведення конкурсу на визначення управителя багатоквартирного будинку.
Рішенням Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг від 29 листопада 2019 року законопроєкт був рекомендований Верховній Раді України для схвалення за основу. Після цього він неодноразово вносився до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради України, але був розглянутий тільки зараз.
Асоціація міст України висловлює подяку народним депутатам за ухвалення законопроєкту за основу та сподівається на його якнайскоріше прийняття в цілому.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)