13 / Квітень, 2020
13 квітня на позачерговому пленарному засіданні Верховна Ради України ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України №2370 «Про національну інфраструктуру геопросторових даних».
Цей документ є логічним продовженням земельної реформи, яку розпочато з поетапного відкриття ринку земель Законом України №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».
Необхідність прийняття Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних» зумовлена відсутністю правових основ діяльності зі створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних, інтегрування геопросторових даних, які створюються різними органами державної влади і місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання усіх форм власності на єдиній геодезичній і картографічній основі за єдиними технічними регламентами, забезпечення широкого доступу до геопросторових даних, розвитку ринку сучасної геоінформаційної продукції.
Ключові норми та мета законопроєкту:
  • встановити правові основи діяльності зі створення, функціонування та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;
  • встановити принципи створення та розвитку національної інфраструктури геопросторових даних;
  • забезпечити міжгалузеву інтеграцію геопросторових даних та даних кадастрів;
  • сформувати сучасну систему забезпечення потреб суспільства у всіх видах географічної інформації;
  • забезпечити відкриття у мережі Інтернет геопросторових даних та метаданих, які створюються у публічному секторі та підприємствами  – монополістами.
Нагадаємо, Асоціація міст України брала участь у засіданнях профільного Комітету та підтримала проєкт Закону про геопросторові дані.
 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)