22 / Червень, 2017

Сьогодні Верховною Радою України ухвалено Закон України «Про енергетичну ефективність будівель», який визначає правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях. АМУ приймала активну участь у підготовці законопроекту до повторного першого та другого читання, її представники приймали також участь у роботі відповідних робочих груп у профільному Комітеті Верховної Ради України.

Зареєстрований у парламенті законопроект передбачав обов’язкову сертифікацію енергетичної ефективності будівель, у яких розташовані, зокрема, органи місцевого самоврядування. Внаслідок такої сертифікації, органи місцевого самоврядування були б змушені у випадку проведення поточного або капітального ремонту відповідних будівель, проводити весь комплекс робіт, передбачений у сертифікаті. А це, в свою чергу, на порядки збільшувало витрати з місцевих бюджетів на проведення ремонту. Завдяки позиції АМУ, такі положення були виключені, органи місцевого самоврядування можуть здійснювати сертифікацію енергетичної ефективності та відповідні роботи на власний розсуд.

Зауважимо, що прийнятий Закон вносить також вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими встановлюється адміністративна відповідальність за вчинення певних правопорушень у сфері енергоефективності.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)