18 / Лютий, 2021
17 лютого парламентський Комітет з питань молоді і спорту прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти в другому читанні та в цілому проєкт Закону «Про основні засади молодіжної політики» (№3718).
Позицію Асоціації міст України на засіданні Комітету представляв аналітик з питань соціального захисту Назар Миколюк.
 
Законопроєкт пропонує визначити:
  • мету, завдання, принципи та пріоритети молодіжної політики в Україні;
  • гарантії та механізми участі молоді у формуванні та реалізації молодіжної політики;
  • повноваження центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо молодіжної політики;
  • особливості організаційних і правових засад утворення та діяльності молодіжних та дитячих громадських об’єднань;
  • особливості реалізації окремих соціальних гарантій молоді щодо вирішення житлових питань, питань професійного розвитку та зайнятості, охорони здоров’я, задоволення освітніх, культурних та інших потреб.
Проєкт Закону відносить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад повноваження щодо:
- управління молодіжними центрами та сприяння їх діяльності;
- вирішення питань про надання молодіжним та дитячим громадським об’єднанням на пільгових умовах у користування приміщень під молодіжні простори та молодіжні центри;
- сприяння розвитку молодіжних та дитячих громадських об’єднань, молодіжних центрів, молодіжних рад, молодіжної інфраструктури.
Нагадаємо, Асоціація міст України брала участь у підготовці та доопрацюванні законопроєкту на всіх етапах його проходження.
Асоціація міст України висловлює вдячність народним депутатам та секретаріату Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту за врахування пропозицій АМУ під час доопрацювання законопроєкту №3718 до другого читання.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)