15 / Березень, 2022
14 березня 2022 року Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив законопроект «Про внесення змін до Законів України "Про центральні органи виконавчої влади" та "Про правовий режим воєнного стану" щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану» №7153 від 13.03.2022р. для розгляду відразу за основу та в цілому.
Законопроект передбачає на час воєнного стану можливість сільського, селищного, міського голови здійснювати частину повноважень відповідної ради за умови погодження відповідних розпоряджень начальником обласної військової адміністрації. Це стосується питань формування складу виконавчого комітету, структури виконавчих органів ради, штатної чисельності, затвердження на посади заступників голів та керуючих справами, управління комунальним майном, бюджетом та бюджетними програмами, управління комунальними підприємствами та установами.
Законопроект також на час воєнного стану передбачає спрощений порядок призначення та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування (відсутність конкурсів, спеціальної перевірки, подачі декларації тощо). На посадових осіб, які не будуть виконувати свої посадові обов’язки з об’єктивних причин поширюватимуться норми трудового законодавства про простій.
Також передбачено призупинення на час воєнного стану діяльності районних та обласних рад і передачу їх повноважень та підпорядкування виконавчих апаратів цих рад військовим адміністраціям
Комітет врахував пропозиції Асоціації міст України щодо права сільських, селищних, міських голів затверджувати свої заступників та керуючих справами, усунення погодження всіх призначень на посади з військовою адміністрацією, гарантування грошових виплат посадовим особам, які не будуть здійснювати свої функції з об’єктивних причин.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)