11 / Травень, 2022
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів продовжує підтримувати позицію Асоціації міст України щодо неприпустимості проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» щодо порядку преміювання посадових осіб органів місцевого самоврядування» № 7247.
Народні депутати Олександр Ковальчук з Рівного та Олег Марусяк з Івано-Франківщини, які є авторами законопроєкту №7247, ініціювали перегляд профільним Комітетом рішення щодо відхилення їх ініціативи із запровадження втручання обласних державних (військових) адміністрацій у внутрішні питання діяльності органів місцевого самоврядування.
Таке втручання суперечить конституційному розподілу повноважень різних складових публічної влади в Україні, порушує межі державного нагляду, визначені Конституцією України, суперечить Європейській хартії місцевого самоврядування, ратифікованій Україною.
Комітет вже прийняв рішення рекомендувати Парламенту відхилити законопроект №7247 і сьогодні відмовився переглядати це рішення.
Асоціація міст України системно виступає за дотримання норм Конституції України та Європейської Хартії місцевого самоврядування, тому звернулася до Голови Верховної Ради, профільного комітету та фракцій щодо відхилення законопроекту №7247.
АМУ дякує народним депутатам, які підтримують демократичні цінності та місцеве самоврядування, і сподівається на підтримку Парламенту в збереженні незалежності різних гілок влади та відхилення законопроєкту №7247 в цілому.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)