17 / Грудень, 2020
17 грудня 2020 року відбулася спільна нарада Міністерства розвитку громад та територій і Міністерства охорони здоров’я з обласними державними адміністраціями та асоціаціями органів місцевого самоврядування.
Асоціацію міст України на заході представляв директор Аналітичного центру Ярослав Рабошук.
Мета – обговорення процесу передачі медичних закладів, які були у спільній власності територіальних громад районів і які були у підпорядкуванні районних рад, у комунальну власність громад.
Під час наради учасники наголосили, що головним питанням порядку денного є збереження мережі районних закладів охорони здоров’я та забезпечення їх безперебійної роботи. Зокрема, в контексті реформи територіальної організації влади та умовах нового адміністративно-територіального устрою.
За даними облдержадміністрацій, які були озвучені на нараді, процес передачі медзакладів  проходить без особливих складнощів – районні ради приймають рішення про передачу медзакладів у комунальну власність громад, а громади приймають рішення про прийняття такого майна. Як правило, районні лікарні переходять у комунальну власність тих громад, на території яких вони розташовані. Проте є кілька випадків відмови громад приймати районні лікарні через побоювання, що місцевий бюджет не витримає такого фінансового навантаження. МОЗ та Національна служба здоров’я зазначили, що комунальні медичні заклади будуть отримувати фінансування за раніше укладеними зі Службою договорами. А громади мали б профінансувати утримання будівель лікарень, комунальні послуги.
Директор Аналітичного центру АМУ Ярослав Рабошук нагадав, що у Державному бюджеті на 2021 рік передбачена додаткова дотація на здійснення переданих з держбюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.
«Обласні державні адміністрації мають визначити порядок розподілу цієї дотації між бюджетами місцевого самоврядування. На думку АМУ, процес передачі майна та закладів охорони здоров’я на базовий рівень пришвидшиться, якщо територіальні громади будуть бачити фінансовий ресурс додаткової дотації, який вони отримають для надання медичних послуг», - зауважив Я.Рабошук.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)