21 / Квітень, 2017
Сьогодні, 21 квітня, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Львівська міська рада та органи місцевого самоврядування Львівщини, на території яких розташовані полігони/звалища захоронення твердих побутових відходів, при посередництві Кабінету Міністрів України уклали і підписали спеціальний дворічний Меморандум про поводження з твердими побутовими відходами.
Документ, зокрема, передбачає наступне. Львівська обласна державна адміністрація зобов’язується створити громадську раду з контролю за вивезенням відходів з міста Львова; на конкурсній основі визначити інвесторів для будівництва та експлуатації комплексів утилізації (перероблення) твердих побутових відходів у Львівській області; координувати роботи з вивезення та захоронення відходів з міста Львова.
Львівська обласна рада зобов’язується виділити кошти у 2017 та 2018 роках з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на покращення матеріально-технічної бази та рекультивацію полігонів/звалищ ТПВ.
Львівська міська рада, серед іншого, має виділити кошти з міського бюджету (у 2017 році – 70 млн грн та у 2018 році – 70 млн грн) на покращення матеріально-технічної бази та рекультивацію полігонів/звалищ, які прийматимуть відходи на захоронення. Також укласти угоди з органами місцевого самоврядування та підприємствами, які обслуговують звалища/полігони ТПВ, терміном на 24 місяці з метою забезпечення належного захоронення твердих побутових відходів, які утворюються у Львові.
Нагадаємо, що проблема поводження з ТПВ у Львові була порушена під час робочої наради Прем’єр-міністр України Володимира Гройсмана з членами Правління Асоціації міст України 21 березня. За підсумками наради та з метою вирішення актуальних питань місцевого самоврядування Прем’єр-міністр підписав Доручення центральним та місцевим органам виконавчої влади (читати). Зокрема, дано доручення голові Львівської обласної державної адміністрації та Львівському міському голові вжити заходів щодо підтримання у Львові належного стану у сфері поводження з побутовими відходами; невідкладно визначитися із земельною ділянкою та передачею її Львову для будівництва нового полігону ТПВ.  
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)