08 / Травень, 2023

2 травня 2023 року Президент підписав Закон України №3035-IX «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України щодо використання коштів з рахунків на підтримку України,  законопроєкт реєстр. №8433.

Зазначений закон визначає порядок формування та використання коштів спеціального фонду державного бюджету у вигляді добровільних внесків для реалізації заходів із національної безпеки та оборони, відновлення, підтримки та розвитку України.

В частині місцевих бюджетів за ініціативи Асоціації міст України під час доопрацювання відповідного законопроєкту №8433 було внесено зміни, якими розширено напрямки залучення місцевих запозичень від міжнародних фінансових організацій в умовах воєнного стану. Таким чином, закон встановлює, що у період дії воєнного стану в Україні місцеві запозичення від міжнародних фінансових організацій можуть спрямовуватися на: 
- поточні видатки місцевих бюджетів;
- надання фінансової підтримки комунальним підприємствам для погашення ними кредитів, залучених у МФО у попередні періоди під місцеві гарантії. 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)