02 / Березень, 2017
23-24 лютого 2017 року в м. Умань відбулось засідання Секції Асоціації Міст України з питань соціального захисту населення, організоване Асоціацією міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується за підтримки USAID.
Модератором заходу виступив аналітик Аналітичного центру АМУ Миколюк Назар Миронович. Відкрив засідання Секції Уманський міський голова Цебрій Олександр Володимирович, який виступив із привітальним словом.
 
Робота Секції проходила за участю представників Міністерства соціальної політики України та керівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення міських рад. Зокрема, у заході взяли участь директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Музиченко Віталій Володимирович, начальник Управління профілактики соціального сирітства Мінсоцполітики Пінчук Ірина Миколаївна, заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Вовк Володимир Семенович.
Всього у заході взяли участь 28 осіб, у тому числі 20 представників виконавчих органів (структурних підрозділів) з питань соціального захисту населення міських рад з 14 областей.
Основними завданнями засідання Секції було розробка законодавчої карти реформування галузі для реалізації стратегії сфери «Соціальний захист населення», яка була схвалена на XII Всеукраїнському муніципальному форумі в Одесі близько 300 міськими, сільськими та селищними головами. Під головуванням представника АМУ у форматі «мозкового штурму» спільно були напрацьовані необхідні законодавчі зміни, які планується найближчим часом реалізувати.
 
Також, в ході роботи були розглянуті такі проблемні питання сфери і шляхи їх вирішення:
1. Фінансування деяких пільг за рахунок коштів місцевих бюджетів, а саме: безоплатне санаторно-курортне лікування, пільговий проїзд, безоплатний капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир, які мають право на таку пільгу, послуги зв’язку.
2. Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.
3. Законодавче регулювання діяльності служби у справах дітей.
4. Впровадження електронного квитка у громадському транспорті.
5. Розподіл власних та делегованих повноважень у сфері соціального захисту населення органів місцевого самоврядування.
Аналітик Аналітичного центру АМУ Н.Миколюк наголосив на необхідності реформування сфери соціального захисту населення та продовження децентралізаційних процесів, з чим погодились усі присутні.
Директор Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики В.Музиченко розповідав про монетизацію деяких гарантованих державою пільг, про що велась жвава дискусія. Він розповів про можливості прийняття необхідних законодавчих змін у першому півріччі цього року. В загальному учасники секцій дійшли висновку про необхідність здійснення монетизації за рахунок коштів державного бюджету. Також, представники Мінсоцполітики заявили про продовження активної співпраці із Асоціацією міст України з цього та інших питань, що стосуються розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
Заступник директора Департаменту захисту прав дітей та усиновлення В.Вовк  окреслив загальні зміни та подальші кроки у реформуванні системи соціального захисту дітей. Були озвучені новітні законодавчі зміни у цьому напрямку та нові вимоги до органів місцевого самоврядування.
Особливо палко велись дискусії з питань розподілу власних та делегованих повноважень органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення. Начальник Управління профілактики соціального сирітства Мінсоцполітики І.Пінчук презентувала бачення Міністерства у цій частині, водночас більшість органів місцевого самоврядування не погодились із цією позицією.
Також, під час засідання міський голова О.Цебрій, перший заступник Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву С.Комнатний та директор Черкаського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжного житлового будівництва О.Паливода  підписали Меморандум про співпрацю між виконавчим комітетом Уманської міської ради, Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та Черкаським регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжного житлового будівництва.
24 лютого 2017 року члени Секції «Асоціації Міст України» з питань соціального захисту населення продовжили роботу практичним вивченням досвіду роботи управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради (читати на сайті управління)
Асоціація міст України висловлює глибоку подяку Уманському міському голові Цебрію Олександру Володимировичу за надану можливість провести Секцію в Умані, представникам Мінсоцполітики за долучення до роботи Секції та усім присутнім представникам органів місцевого самоврядування за активну роботу під час обговорення.

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)