27 / Грудень, 2022

Уряд схвалив постанову №1427 від 23.12.2022, якою затвердив оновлений Порядок зарахування частини акцизного податку з виробленого в Україні та з ввезеного на митну територію України пального до бюджетів місцевого самоврядування в частині автоматичного зарахування до бюджетів територіальних громад частини (13,44%) акцизного податку на пальне.
У відповідності до внесених змін, Державна податкова служба України двічі на рік (не пізніше 15 січня та 15 липня):
1) визначатиме частки для зарахування частини акцизного податку до бюджетів місцевого самоврядування;
2) оприлюднюватиме такі частки у розрізі бюджетів місцевого самоврядування на своєму офіційному сайті;
3) надаватиме розраховані частки в органи казначейства для подальшого розподілу податку між бюджетами.
Частки для зарахування частини акцизного податку до бюджетів місцевого самоврядування будуть розраховуватися як співвідношення обсягу реалізованого суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі пального на відповідній території за попереднє півріччя до загального обсягу такого реалізованого пального за попереднє півріччя в цілому по Україні з урахуванням даних реєстраторів розрахункових операцій.
Після отримання даних про відповідні частки від ДПС, казначейство здійснюватиме протягом півріччя щоденний розподіл між бюджетами місцевого самоврядування частини (13,44%) акцизного податку на пальне у терміни не пізніше останнього робочого дня січня та липня.
Постанова №1427 набирає чинності з 1 січня 2023 року одночасно із введенням в дію Закону України від 3 листопада 2022 р. №2709-IX «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень».
Очікується, що визначення Законом №2709-IX та Постановою №1427 більш чітких строків розподілів (не пізніше 15 січня та 15 липня) сприятиме своєчасному зарахуванню, до кінця січня та липня відповідно, коштів до бюджетів місцевого самоврядування.

Нагадуємо, що АМУ неодноразово наголошувала на необхідності удосконалення Порядку розподілу та зарахування акцизного податку на пальне до бюджетів місцевого самоврядування.
Саме за пропозиціями АМУ такі зміни враховані Урядом при підготовці проєкту змін до Бюджетного кодексу України. Наразі такі зміни, схвалені Парламентом, набули чинності.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)