31 / Березень, 2023

30 березня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про продовження на один місяць режиму ПСО, введеного постановою Уряду від 19 липня 2022 № 812 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам»

Це дозволить підприємствам комунальної теплоенергетики забезпечити в квітні споживачів послуг гарячим водопостачанням і централізованим теплопостачанням в тих громадах, де внаслідок погодних умов буде виникати така необхідність.

Разом з тим, зазначене рішення не вирішило проблему постачання природного газу підприємствам ТКЕ з 1 травня 2023 року.

Нагадаємо, що Асоціація міст України наполягає на необхідності  продовження постачання природного газу за режимом ПСО після закінчення опалювального сезону, оскільки в існуючих реаліях надання підприємствами ТКЕ послуг теплопостачання та гарячого водопостачання за іншими механізмами неможливе. Адже комунальні підприємства не отримали за поточний опалювальний сезон жодної компенсації різниці в тарифах, яка наразі становить 36 млрд грн.

Саме тому Асоціація міст України підтримала розроблений Мінінфраструктури та доопрацьований з урахуванням висловлених нами пропозицій проект урядової постанови, спрямованої на продовження та удосконалення режиму ПСО. Запропоновані проектом строки продовження режиму ПСО до моменту закінчення воєнного стану та шести місяців після цього, збереження діючої ціни природного газу для виробників теплової енергії та бюджетних установ, механізм розрахунку обсягів споживання природного газу тощо вирішують проблеми, які стоять зараз перед органами місцевого самоврядування та підприємствами ТКЕ з тим, щоб забезпечити підготовку до опалювального сезону.

Асоціація міст України наполягає на необхідності системного вирішення проблеми постачання природного газу за режимом ПСО для гарячого водо- теплопостачання населення та бюджетних установ до завершення воєнного стану.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)