12 / Квітень, 2022
11 квітня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у прямому ефірі 5 каналу розповів про роботу місцевого самоврядування у воєнний час, виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери на тимчасово окупованих територіях, проблеми наповнення місцевих бюджетів. Він наголосив на необхідності повернення джерел надходження місцевих бюджетів, адже зараз єдиним стабільним джерелом надходжень є податок на доходи фізичних осіб, який суттєво зменшився, тому що на цих територіях не функціонує бізнес. 
За підрахунками АМУ, щомісячно муніципальна влада потребуватиме 32 млрд грн на місяць. Це - захищені статті видатків, куди входять зарплати бюджетників, освітян, медиків, соціальних працівників, муніципальних службовців, працівників культури та спорту. Думаю, що найближчим часом Уряд прийме окрему постанову, яка регулюватиме забезпечення оплати праці працівників бюджетної сфери на тимчасово окупованих територіях. В цих містах заморожені надходження по окремим видам заробітних плат, хоча проплати по освітній субвенції пройшли. Держава дає сигнал, що всі соціальні виплати залишаються українськими, але є проблема доставки цих грошей, однак муніципалітети продовжують працювати за українськими законами — сказав О.Слобожан.
Олександр Слобожан також підкреслив, що Правління Асоціації міст України виступає категорично проти ініціатив деяких парламентарів, які пропонують зменшити відсоток зарахування ПДФО до місцевих бюджетів. Окрім того, потрібно повернути джерела надходжень місцевих бюджетів, щоб громади могли ефективно працювати під час війни. Території, на яких економіка працює, не потрібно звільняти від земельного податку, орендної плати за землю, податку на не рухоме майно, єдиного податку та інших місцевих зборів.
Економіка має стати фінансовим тилом для відбудови територій, які потерпають від обстрілів агресора, — наголосив Олександр Слобожан.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)