11 / Жовтень, 2016

11 жовтня Президент України П.Порошенко проводить засідання Ради регіонального розвитку. У засіданні беруть участь Виконавчий директор АМУ М.Пітцик та міські голови.

Президент України, відкриваючи засідання, наголосив, що станом на 1 вересня профіцит місцевих бюджетів складає 32 млрд грн. А приріст надходжень за січень-вересень складає 49%. При цьому, левова частина коштів спрямовується до бюджетів розвитку.

"Зростання місцевих бюджетів відбувається по всіх видах податків. Це означає, що ми більш ефективно адмініструємо податки і виводимо їх з тіні. По платі на землю зростання відбулося на 62%", - сказав Президент. 

Рішучими кроками, на переконання Президента, реалізовується програма децентралізації. Він запевнив, що держава і надалі всіляко підтримуватиме та стимулюватиме об’єднання територіальних громад. Зокрема, він зазначив, що ще 1 млрд грн субвенції з державного бюджету буде виділено на розвиток інфраструктури в об’єднаних громадах. Також у Державний фонд регіонального розвитку заплановані вливання у розмірі майже 9 млрд грн на противагу 3 млрд грн у поточному році. П.Порошенко підкреслив, що у порівнянні з минулим роком прихильників децентралізації стало набагато більше, а, отже, в Україні відбувся злам свідомості.

Президент Петро Порошенко розповів про успіхи реформи децентралізації, завдяки якій активно розивається інфраструктура на місцях: "Раніше місцеві бюджети були перетворені на "каси видачі зарплати", тепер їдеш, наприклад у Харків – відкривається метро, відкривається те, що не відкривалось 25 років – і школи, і дитячі садки там, де до них ніколи не доходили руки".

Також П.Порошенко звернувся також до тих громад, які зберігають мільярди гривень на депозитних рахунках замість вкладати їх у розбудову інфраструктури: «Люди не чекатимуть, поки Ви заробите на депозитах». Зазначимо, що АМУ зібрала інформацію щодо ресурсів громад, розміщених на депозитних рахунках. За даними АМУ 85% таких надлишкових коштів зосереджені на рахунках у 6% громад. 

У порядку денному Ради регіонального розвитку, зокрема, питання щодо нововведень до проекту Державного бюджету на 2017 рік, формування місцевих бюджетів, компенсації населенню вартості комунальних послуг,  змін у сфері соціальної політики, підтримки регіонального розвитку, будівництва доступного житла, децентралізації сиситеми управління дорогами та створення Державного дорожнього фонду, фінансування інфраструктури з надання адіністративних послуг, протидії корупції. 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)