04 / Квітень, 2019
Сьогодні розпочався дводенний практикум із галузевої законотворчості з питань охорони здоров’я для фахівців органів місцевого самоврядування. Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування, які займаються питаннями охорони здоров’я, експерти.
Зі вступним словом до учасників звернулися Керівник управління по зв’язках з місцевими органами і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Григорій Скопненко та заступник Виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук.
Модератором практикуму виступає аналітик АМУ у сфері охорони здоров’я Світлана Осташко.
Представники міст ознайомилися із законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів і особливостями здійснення експертизи законопроектів, про які їм розповіли представники Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України та Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України.
Про Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив учасникам розповіли представники Інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію».
Далі у програмі практикуму - Круглий стіл з питань управління охороною здоров’я за участі представників Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, Директорату медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України, спеціалістів експертної групи розвитку місцевого самоврядування Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування та територіальної організації влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, а також Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» м.Києва.
Наприкінці першого дня навчання учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
Завтра, 5 квітня, учасники практикуму відвідають комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» у Дніпровському районі столиці, а також відвідають Асоціацію міст України, де обговорять проблемні для громад питання охорони здоров’я та отримують сертифікати.
 
Нагадаємо, вже четвертий рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)