19 / Травень, 2022

18 травня в режимі відеоконференції відбувся Діалоговий захід з питань соціального захисту та соціального забезпечення. Зустріч проводилася в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).
Метою діалогу було обговорення актуальних методів організації соціального захисту та соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб.
Учасники: представники Міністерства соціальної політики України, представники ГО, керівники (представники) органів соціального захисту населення сільських, селищних, міських рад.
Фасилітатор: експерт з питань соціального захисту та соціального забезпечення Асоціації міст України Назар Миколюк.
Під час Діалогового заходу було обговорено актуальні методи організації соціального захисту та соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб, зокрема, про практику організації харчування внутрішньо переміщених осіб в Ужгородській міській територіальній громаді розповіла Заступник директора Департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради Іванна Подоляк (презентація).
До заходу приєдналися представники Мінсоцполітики. Заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко роз’яснив учасникам особливості організації надання соціальних послуг та виплати компенсації за догляд в умовах воєнного стану та особливості отримання коштів органами місцевого самоврядування від держави для надання допомоги цивільному населенню (Урядова постанова № 220).
До обговорення теми вирішення проблемних питань практичної реалізації законодавства з питань соціального захисту ВПО долучилися керівник експертної групи з питань соціального захисту окремих категорій населення Директорату адресної соціальної підтримки населення та розвитку соціального інспектування Мінсоцполітики Олена Кольчик, заступник генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики Оксана Сулима, керівник експертної групи з питань захисту прав окремих соціальних груп та людей похилого віку Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики Олена Фартушна та керівник експертної групи з питань регіонального розвитку Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Ігор Пітцик.
Практикою виплати компенсації за догляд в умовах воєнного стану без участі райдержадміністрацій поділилися з учасниками зібрання Начальник відділу надання соціальних послуг Вендичанської селищної ради Оксана Балинська та спеціаліст сектору соціального захисту відділу охорони здоров’я та соціального захисту Збаразької міської ради Віра Лінкевич.
 
Учасники засідання долучилися до загального обговорення з представниками Мінсоцполітики актуальних проблем та поставили їм свої запитання. Теми питань стосувалися, зокрема, отримання адресної допомоги ВПО, термінів продовження виплат допомоги, отримання допомоги евакуйованими недієздатними особами та дітьми ВПО, батьки яких залишилися на території ведення бойових дій тощо. Експерт АМУ з питань соціального захисту та соціального забезпечення Назар Миколюк, підсумував Діалоговий захід та закликав учасників долучатися до подальшого обговорення акутальних проблем організації соціального захисту та соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб.
За результатами Діалогового заходу АМУ зібрала перелік проблемних питань органів місцевого самоврядування з пропозиціями щодо їх вирішення у сфері соціального захисту населення та надіслала їх Мінсоцполітики (лист АМУ).
Для перегляду відео заходу звертайтеся до Регіональних відділень АМУ.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)