08 / Листопад, 2016

Сьогодні під головуванням Прем'єр-міністра України було проведено селекторну нараду з питань реалізації програми житлових субсидій.

У своїй доповіді Прем'єр-міністр зазначив, що завдяки житловій субсидії 80% доходу родин з невеликим доходом буде збережено, незалежно від розміру платіжки.

Житлова субсидія – це реальна персональна знижка при сплаті за комунальні послуги, яка дозволить родинам з невеликим доходом 80% від їхнього доходу залишати на інші потреби, незалежно від розміру платіжки. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час селекторної наради з питань реалізації програми житлових субсидій у вівторок.

Голова Уряду зауважив, що житлові субсидії та розстрочка на оплату житлово-комунальних послуг є механізмами компенсації, знижки на оплату для українських родин, домогосподарств, що мають невисокі доходи та потребують такої допомоги, після упровадження ринкових цін на газ.

"Тарифи сьогодні є важкими, я це розумію, але для кожної української родини, яка цього потребує, субсидія – це є знижка, розстрочка – це можливість відстрочення платежу", - зазначив Володимир Гройсман.

Говорячи про субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, Голова Уряду зауважив, що недобросовісні політики ширять неправдиві чутки, що громадянам доведеться повертати вартість субсидій, або що підвищення Урядом мінімальної заробітної плати до 3200 грн вплине на призначення субсидій.

Голова Уряду наголосив на важливості призначення соціальної підтримки для українських громадян, передбаченої для компенсації вартості житлово-комунальних послуг для того, щоб захистити кожну українську родину після встановлення ринкових чесних цін на газ та початку опалювального сезону у країні.

Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд передбачив низку таких механізмів-компенсаторів.

Серед них – житлова субсидія, "яку слід розглядати як адресну знижку для кожної української родини, яка має невисокі доходи". Володимир Гройсман зауважив, що ця знижка буде надана не тільки на тепло і гарячу воду, а й дає можливість компенсувати вартість інших житлово-комунальних послуг, зокрема щодо холодної води та інших послуг.

Також ті родини, що не хочуть чи не можуть оформлювати субсидії, можуть скористатися безвідсотковою розстрочкою на оплату житлово-комунальних послуг: "родина може сплатити послуги, які споживає сьогодні, протягом 12 місяців".

 

Джерело: Кабінет Міністрів України

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)