11 / Травень, 2023

8 травня 2023 року Асоціація міст України та Підкомітет з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провели онлайн презентацію Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 02.05.2023, що розглядався як законопроект №6504.

Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування зазначив основні положення Закону та прокоментував «міфи», які виникли навколо законопроєкту № 6504, зокрема:

1. Не відповідає дійсності твердження «Звільнення всіх, хто має депутатський мандат». Законом впроваджується розмежування політичної посади та посади службовця в ОМС. Однак, по-перше, мова йде тільки про посаду у ВІДПОВІДНІЙ місцевій раді, по-друге, норми набувають чинності з наступної виборчої каденції.

2. Суперечить нормам закону твердження «Мер позбавляється кадрових повноважень». В компетенції голови громади всі службовці І категорії, включно з керуючим справами. Діяльність голови спрощується, він матиме змогу концентруватися на найважливіших кадровий рішеннях.

3. Відсутня в Законі «Жорстка регуляція з боку НАДС». Це питання було предметом великих дискусій, в результаті яких встановлено, що остаточні рішення по регулюванню служби в кожній конкретній громаді завжди і виключно прийматиме лише рада громади. НАДС відведена лише функція встановлювати загальнодержавну рамку нормативних документів. Однак їх наповнення та фінальна редакція - виключна компетенція громади.

4. Суперечить Закону твердження, щодо «Обмеження самостійності керівника щодо патронатної служби». Усі норми щодо цього були зняті під час доопрацювання до ІІ читання. Єдине обмеження, яке є в Законі, це: працівник патронатної служби не може давати вказівок службовцям ОМС. 

Докладніше про Закон можна дізнатися з презентації, записі заходу, а також з тексту Законопроєкту.

Довідково. 2 травня 2023 року Верховна Рада України 263 голосами підтримала в цілому проєкт Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», реєстр. №6504. Асоціація міст України брала участь у підготовці законопроєкту. В остаточній редакції були враховані концептуальні положення, визначені Правлінням Асоціації міст України у 2016 році.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)