28 / Грудень, 2017
28 грудня Президент України підписав ключовий закон медреформи - "Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів" (№6327). Це дозволить вже з 2018 року запустити перші якісні зміни у системі охорони здоров’я країни.
Цей закон змінює модель фінансування медицини державою та надає гарантії отримання якісного медичного обслуговування для громадян. "Підписанням закону я даю старт реформі. І я сподіваюсь, що 2018 рік стане вдалим роком для медичної спільноти", — зазначив Президент Петро Порошенко.
Також Президент підписав закон "Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості" (№7117), що дає додаткові можливості для розвитку медицини на селі. Закон розширює повноваження органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення підвищення рівня медичного обслуговування у сільській місцевості.
Для наближення якісного медичного обслуговування населення передбачено: укомплектування закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням і стартовим набором ліків для надання первинної медичної допомоги; розвиток матеріально-технічної бази для медичного обслуговування; впровадження сучасних технологій з медичного обслуговування, зокрема з використанням телемедицини для здійснення фахового консультування лікарем за місцем проживання людини.
Також передбачено низку заходів, спрямованих на забезпечення підготовки та залучення кваліфікованих медичних працівників, зокрема шляхом забезпечення їх житлом, службовим транспортом, можливостями для підвищення кваліфікації, створенням сприятливих умов праці.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)