23 / Березень, 2017
21 березня 2017 року Президент України повернув до Верховної Ради України для повторного розгляду Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування», прийнятий 9 лютого 2017 року, із своїми пропозиціями.
Асоціація міст України стурбована таким кроком Президента України. Повторний розгляд вказаного Закону гальмує реформування місцевого самоврядування та децентралізацію публічної влади.
Новий Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» є довгоочікуваним і надзвичайно важливим для всіх органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб. У прийнятому Верховною Радою України Законі передбачено підсилення правової, організаційної та фінансової спроможності місцевого самоврядування, закладено умови для збільшення привабливості служби в органах місцевого самоврядування, забезпечення її відкритості та зростання професіоналізму службовців.
На превеликий жаль Президентом України не було враховано позицію Асоціації міст України про усунення виявлених недоліків окремим законом. Маємо надію, що затримка із розглядом Закону дозволить покращити його, а не перетворить його на правовий довгобуд.
Асоціація міст України висловлює сподівання на продовження конструктивної співпраці з доопрацювання Закону з усіма зацікавленими сторонами і його як найскоріше повторне прийняття.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)