24 / Березень, 2023

Виконавчий директор Асоціації міст України 23 березня 2023 року взяв участь у засіданні круглого столу «Пріоритети законодавчого порядку денного для підтримки подальшого впровадження реформи місцевого самоврядування».

У заході взяли також участь: 
Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Оксана Гарнець, Президент ГО «ДЕСПРО», Світлана Спажева, голова Покровської громади, Дніпропетровська область, Іван Дударь, начальник Асканія-Нової селищної військової адміністрації, Ігор Коліушко, експерт з питань конституційного та адміністративного права, голова Правління Центру політико-правових реформ, Наталія Гнидюк, заступниця керівника Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», 
Яніна Казюк, експертка з фінансового права та місцевого самоврядування,
Модераторкою заходу виступила Президент ГО «ДЕСПРО»  Оксана Гарнець.

Під час заходу учасники обговорили пріоритети законодавчого порядку денного, якого потребує місцеве самоврядування України.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан акцентував на важливості довіри, об’єднанні та розвитку демократичних інститутів в Україні.

«Асоціації міст України минулого року вдалося захистити для місцевих бюджетів ПДФО з доходів військовослужбовців, на другий рік продовжити дію ініційованих нами додаткових 4%. Все це ПДФО, без вибірковості, для великих чи малих громад, йдуть абсолютно для усіх», - зазначив Олександр Слобожан.

Він також наголосив на необхідності зміни системи місцевих виборів на мажоритарну для громад до 90 тисяч, а також підготовки законопроєктів для перехідного періоду від воєнного стану до повного відновлення місцевого самоврядування на всій території України.

За результатами заходу учасники визначили пріоритетність актуальних законопроєктів та кроки необхідні для їх прийняття.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)