15 / Вересень, 2022
14 вересня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у прямому ефірі телемарафону ЄДИНІ НОВИНИ на каналі Суспільне Новини розповів про підготовку муніципалітетів до опалювального сезону в умовах війни.
Він зауважив, шо найскладніша ситуація нині в прифронтових областях, хоча загроза ракетних ударів та руйнування інфраструктури зберігається по всій території України.
З 24 лютого зруйновано майже 400 об'єктів критичної інфраструктури, які забезпечують людей теплом, гарячою і холодною водою, з них п’ять великих ТЕЦ. О.Слобожан зазначив, що муніципалітети  працюють над відновленням цих об’єктів у процесі підготовки до опалювального сезону спільно з центральною владою. Зокрема, Уряд виділив по 100 млн грн з резервного фонду Держбюджету на відбудову ТЕЦ в Чернігові, Кременчуці, Охтирці, роботи вже ведуться під контролем Мінрегіону. Окрім того, на відновлення Харківської ТЕЦ місто вже виділило 60 млн грн і ще 70 млн грн очікується з резервного фонду Держбюджету.  Відбудова решти об’єктів  відбувається за рахунок місцевих бюджетів.
На випадок надзвичайних ситуацій під час опалювального сезону з резервного фонду Держбюджету виділено 1,4 млрд грн для ДСНС на закупівлю спеціального обладнання – мобільних котелень, генераторів, теплових пунктів, щоб забезпечити населення теплом. 
22 серпня відбулося спільне засідання Правління АМУ з представниками ДСНС і кожний муніципалітет отримав відповідний алгоритм дій, за яким має бути визначено місця для розміщення відповідного обладнання та порядок дій в разі необхідності.
Асоціація міст України звернулася до міжнародних організацій за допомогою, частина з них вже висловили готовність надати громадам необхідне устаткування на випадок надзвичайних ситуацій.
Виконавчий директор АМУ нагадав, що Парламент ухвалив законопроект, який вже набув статусу закону і передбачає виділення 14 млрд грн для підтримки комунальних підприємств ТКЕ, щоб тарифи на опалення не підвищувалися і тепло надавалося в домівки українців безперебійно.
Олександр Слобожан звернув увагу, що у проєкті Держбюджету-2023, який схвалив Уряд, передбачено також  субвенцію муніципалітетам для стабільного проходження опалювального сезону. Окрім того, до місцевих бюджетів буде зараховуватися 64% ПДФО, як було визначено минулого року у меморандумі між Асоціацією міст України та центральною владою.
«Муніципалітети готуються до опалювального сезону, суттєвим ризиком залишається навмисне знищення критичної інфраструктури російським агресором», - зазначив Виконавчий директор АМУ.
На прохання ведучого дати поради глядачам щодо підготовки до опалювального сезону, Олександр Слобожан закцентував увагу на енергозберігаючих заходах та закликав утеплювати вікна і шпарини, перевіряти напругу в будинках, встановлювати індивідуальні теплові пункти та генератори, які забезпечуватимуть резервне електропостачання.
 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)