28 / Вересень, 2023

25-26 вересня 2023 року Асоціація міст України провела дводенний Діалоговий захід з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури. Захід відбувся в місті Буча Київської області, в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво»), що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

 

Участь у заході взяли більше 40 представників органів місцевого самоврядування, керівники профільних управлінь та відділів  Мінінфраструктури і Міндовкілля.

У перший день, під час пленарної частини, виступили:

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України,

Анатолій Федорук, Бучанський міський голова,

Олександр Катриченко, заступник Криворізького міського голови, голова Секції АМУ з питань ЖКГ,

Євген Пивоваров, голова Підкомітету з питань централізованого водопостачання, водовідведення, виробництва тепла та теплопостачання Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

 

Нагальні питання постачання природного газу підприємствам за режимом ПСО: нові умови, нові проблеми висвітлили:

Наталія Кравченко, заступник директора Департаменту – начальник відділу тарифної політики та моніторингу Департаменту комунальних послуг Мінінфраструктури,

Олег Гарник, експерт АМУ з публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури Асоціації міст України;

Петро Вербівський, начальник житлово-експлуатаційного відділу управління житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради.

Тетяна Мельник, експерт АМУ з відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України, детально висвітила проблемні питання зруйнованого та пошкодженого майна. Під час активної дискусії учасників Діалогового заходу були озвучені недоліки законодавства в цій сфері та напрацьовано пропозиції по їх врегулюванню, в тому числі щодо удосконалення механізму оцінки завданої шкоди.

 

Щодо компенсації заборгованості з різниці в тарифах підприємствам тепло-  та водопостачання, а також недосконалості тарифної політики у сфері ЖКГ виступили:

Наталія Кравченко, заступник директора Департаменту – начальник відділу тарифної політики та моніторингу Департаменту комунальних послуг Мінінфраструктури,

Олександр Катриченко, заступник Криворізького міського голови, голова Секції АМУ з питань ЖКГ,

Іван Москалик, заступник міського голови - Директор Департаменту житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради,

Олег Гарник, експерт АМУ з публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури Асоціації міст України.

 

Щодо реалізації норм Закону України «Про управління відходами» в обговоренні взяли участь:

Олександр Катриченко, заступник Криворізького міського голови, голова Секції АМУ з питань ЖКГ,

Людмила Мазур, начальник юридичного відділу Департаменту інфраструктури та благоустрою виконавчого комітету Рівненської міської ради,

Діана Новікова, начальник відділу поводження з побутовими відходами та комунальним обслуговуванням Департаменту комунальних послуг Мінінфраструктури,

Ярина Дзюба, в.о. начальника Управління з питань управління відходами Міндовкілля,

Сергій Отрешко, директор Департаменту дорожньо-транспортної інфраструктури та екології Черкаської міської ради,

Орест Тимчишин, директор Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

 

Щодо механізму управління багатоквартирним житловим фондом, зокрема експлуатації внутрішньобудинкових газових мереж, утриманню прибудинкових територій, ремонту ліфтів, передачі технічної документації на багатоквартирні будинки, виступили:

Олександр Катриченко, заступник Криворізького міського голови, голова Секції АМУ з питань ЖКГ,

Валерій Мартинюк, начальник Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Коростенської міської ради,

Марина Ісхакова, заступник директора з питань ОСББ Департаменту житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради.

 

Олег Гарник, модератор заходу, експерт з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури Аналітичного центру Асоціації міст України, презентував учасникам Методичні матеріали щодо забезпечення ОМС реалізації норм Закону України «Про управління відходами».

 

Другий день заходу був присвячений ознайомленню учасників Діалогового заходу з реалізованими енергоефективними заходами по міській програмі 70/30 безпосередньо на об’єктах у Києві:

з багатоквартирним будинком по вулиці Лук’янівська,

з відновленим після ракетного обстрілу багатоквартирним будинком по вулиці Богдана Гарилишина.

Екскурсію по об’єктам провели:

Анастасія Пономаренко, начальник управління житлово-комунальної інфраструктури Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА,

Олександр Поповцев, т.в.о. Голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації,

Олексій Тихонов, радник Петра Пантелєєва, заступника Київського міського голови.

Окрім того, під час ознайомчого візиту до зазначених об’єктів відбулась активна дискусія між учасниками заходу та представниками КМДА, під час якої були обговорені важливі питання управління житловим фондом, реалізації проєктів зі співфінансування за кошти місцевого бюджету енергоефективних та ремонтних робіт у багатоквартирних будинках, стимулювання діяльності ефективних співвласників багатоквартирних будинків тощо.

На завершення, Олександр Катриченко запропонував учасникам ознайомитися з напрацьованою протягом першого дня роботи Резолюцією, що включила основні обговорені проблеми ОМС у сфері ЖКГ та пропозиції щодо їх вирішення, та її підтримати.

Олег Гарник, підбиваючи підсумки дводенного діалогового заходу, подякував учасникам заходу за активну участь у роботі, закликав до посилення співпраці та комунікації в рамках роботи відповідної Секції Асоціації міст України, а також запевнив усіх у продовженні роботи Асоціації міст України для вирішення визначених у Резолюції заходу питань.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)