22 / Березень, 2018
21 березня відбулося засідання  Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Асоціацію міст України представляв аналітик АМУ Володимир Пархоменко. 
За підсумками засідання Комітет врахував позицію Правління Асоціації міст України і підтримав законопроект "Про міські агломерації" (№ 6743) для прийняття Верховною Радою в першому читанні.  Цей законопроект визначає організаційно-правові засади формування міських агломерацій територіальними громадами сіл, селищ і міст, у тому числі об'єднаними громадами, принципи і механізми взаємодії територіальних громад в межах міських агломерацій, а також форм підтримки державою міських агломерацій.
Законопроекти "Про публічні консультації" (№7453), яким пропонується забезпечити право кожного бути присутнім на засіданні місцевої ради, а також законопроект "Про внесення зміни до статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (№4330) повернуто розробникам на доопрацювання з врахуванням пропозицій, зокрема, АМУ.
Прийняття рішення щодо підтриманого АМУ законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури добровільного об'єднання територіальних громад" (№7467), яким передбачається вилучення обласних рад з процесу підготовки Перспективних планів формування спроможних громад, відкладено до проведення додаткових консультацій з органами місцевого самоврядування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)