18 / Березень, 2021

17 березня Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув численні поправки до законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України  щодо  розвитку інституту старост»  № 4535 від 22.12.2020, прийнятий у першому читанні 2 березня 2021 року.  

Позицію АМУ на засіданні представляли Виконавчий директор Асоціації Олександр Слобожан та аналітик Олександр Логінов.
Комітет узгодив остаточний перелік поправок, рекомендувавши парламенту прийняти проект Закону №4535 у другому читанні та в цілому. 
Найбільш активну дискусію викликали поправки, що стосувалися: 
► порядку погодження та затвердження кандидатури старост;  
► порядку та підстав звільнення з посад старост;
► визначення розмірів старостинських округів; 
► необхідності перезатвердження старост за новою процедурою. 
 
АМУ ще на стадії розгляду поправок на засіданні підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою профільного Комітету не підтримала пропозиції щодо ускладнення порядку припинення повноважень старост, запровадження імперативних норм щодо утворення старостинських округів та перезатвердження старост, які були затверджені на посади після місцевих виборів 25 жовтня 2020 року. 
На засіданні Комітету 17 березня  представникам АМУ вдалося переконати народних депутатів - членів Комітету у негативних наслідках для місцевого самоврядування пропозицій щодо ускладнення процедури припинення повноважень старости та запровадження імперативної норми про перезатвердження старост, які вже затверджені на ці посади. Так, у процесі обговорення кілька народних депутатів відмовилися від своїх поправок, а частина поправок була підтримана в іншій, найменш негативній редакції. 
Асоціація міст України вітає конструктивну позицію народних депутатів України, що дозволить уникнути додаткових витрат місцевих бюджетів та забезпечить дотримання трудових прав певних категорій посадових осіб органів місцевого самоврядування.  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)