23 / Квітень, 2021
Асоціація міст України наполягає на необхідності виключно поступового скасування постачання ТКЕ природного газу відповідно до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу (ПСО), затвердженого постановою Уряду від 19 жовтня 2018 №867.
Слід зазначити, що відповідне Положення втрачає свою чинність з 1 травня 2021 року, після чого підприємства ТКЕ будуть закуповувати природний газ (для надання комунальних послуг) на вільному ринку. За умови заборгованості підприємств ТКЕ перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ у обсязі 63 млрд грн, відсутності у них фінансових ресурсів, наявності цілої низки інших проблем, скасування ПСО з 1 травня 2021 року призведе до неможливості придбати природний газ за ринковими умовами та почати наступний опалювальний сезон.
Розділяючи позицію АМУ, члени профільного Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунального господарства звернулися до Прем’єр-міністра України Д. Шмигаля з пропозицією ініціювати розгляд Урядом питання продовження дії ПСО для підприємств теплокомуненерго до моменту створення передумов для їх виходу з критичного стану.

Нагадаємо, 9 лютого АМУ та Уряд підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води​.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)