21 / Березень, 2017
В рамках п’ятого засідання Ради регіонального розвитку, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк презентував зміни, які мають відбутися на місцях після проведення тарифної децентралізації.
Будуть розширені  компетенції місцевих органів влади в частині ліцензування, зокрема, з виробництва теплової енергії в обсязі виробництва – до 170 тис. Гкал та транспортування і постачання теплової енергії – до 145 тис. Гкал.
Коли рішення буде затверджено, 74 % діючих ліцензіатів НКРЕКП перейдуть під ліцензування місцевими органами влади.
Окрім того, НКРЕКП пропонує передати повноваження місцевим органам по встановленню тарифів у сфері водопостачання та водовідведення у разі, якщо:
- сукупна чисельність населення – до 100 тисяч осіб;
- до 300 тисяч метрів кубічних на рік з централізованого водопостачання;
- до 200 тисяч метрів кубічних на рік з централізованого водовідведення.
Таким чином, 67 % діючих ліцензіатів у сфері водопостачання та водовідведення, які зараз відносяться до Національного регулятора, перейдуть під контроль місцевих органів влади.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підтримав тарифну децентралізацію та запропонував перейти до її реалізації в найкоротший термін. Відповідні рішення НКРЕКП планує ухвалити протягом місяця.
 
Ознайомитися із презентацією новацій у сфері тарифної децентралізації можна тут.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)