03 / Березень, 2017

3 березня 2017 року Міжнародний центр перспективних досліджень спільно з Інститутом соціальних та економічних реформ провів конференцію на тему «Транспарентність, фінансове здоров’я та конкурентоспроможність муніципалітетів: презентація он-лайн платформ», в якій взяли участь директор INEKO (Словацька Республіка) Петер Голяш, народний депутат України Оксана Продан, голова Постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков, радник Міністра інфраструктури та транспорту України Яніка Мерило, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України, а також представники асоціацій органів місцевого самоврядування. В рамках проекту було презентовано три компоненти онлайн-платформи:

1)Платформа «Прозорість 50 найбільших міст України» - платформа відображає дані щодо прозорості 50 міських рад, отримані шляхом опитування та збору інформації з інших доступних населенню джерел. При створенні рейтингу використовувалася методологія Transparency International Словаччина.

2) Платформа «Конкурентоспроможність регіонів та оцінка регіонального підприємницького клімату в Україні», що дозволяє оцінити та виявити конкурентні переваги і недоліки регіонів як уряду, так і губернаторам, поліпшити свої стратегії регіонального розвитку. Дана платформа надає можливість проаналізувати якість бізнес-середовища, надає унікальні відомості для інвесторів про умови ведення бізнесу.

3) Платформа «Прозорість місцевих бюджетів» - оновлений рейтинг регіонів та їх обласних центрів за показниками бюджетної прозорості. Платформа містить унікальні статистичні дані, зручний рейтинг дозволяє порівняти обласні бюджети та бюджети обласних центрів за низкою параметрів.

Під час фахового огляду учасники ознайомились з роботою онлайн-платформ та їх можливостями для дослідження транспарентності, фінансового здоров’я та конкурентоспроможності регіонів.

На конференції було представлено Словацький досвід використання рейтингів для підвищення транспарентності, фінансового здоров’я та конкурентоспроможності муніципалітетів. Заслухано позицію органів державної влади та громадськості щодо необхідності запровадження онлайн-платформ з питань транспарентності, фінансового здоров’я та конкурентоспроможності регіонів України.

Учасниками заходу обговорено ряд аспектів з підвищення конкурентоспроможності регіонів, зокрема, подальші напрями підвищення прозорості місцевого самоврядування та проведення реформ, координацію дій та пропозицій щодо врегулювання проблемних питань. Представниками Асоціації наголошено, зокрема, на необхідності розробки ефективних програмних продуктів для органів місцевого самоврядування, які не в змозі самостійно забезпечити себе відповідним програмних забезпеченням, що дозволять проаналізувати власну ресурсну базу, ефективність використання коштів та залучення громадськості до формування та використання бюджетних коштів.

Запропоновано звернути увагу на необхідності моніторингу оприлюднення інформації про використання коштів як державного так і місцевих бюджетів, проведенні заходів та впровадженні інструментів спрямованих на антикорупційну діяльність, а також необхідності використання закордонного досвіду з підвищення прозорості місцевої влади задля залучення інвесторів до того чи іншого регіону.

  

 

 

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)