07 / Жовтень, 2020
7 жовтня 2020 року в Будинку профспілок України відбувся круглий стіл «Законопроєкт 2143-3 «Про місто Київ – столицю України»: загрози та наслідки». Організатором виступила громадська спілка «Конгрес українських громад «Заради майбутнього». Учасниками обговорення стали провідні науковці та фахівці в галузі права.  Позицію Асоціації міст України на заході представляв директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход.
Провідні українські науковці з конституційного права, муніципального управління, місцевого самоврядування висловилися проти прийняття  законопроєкту №2143-3 та звернули увагу на окремі зауваження до нього.
Зокрема, Василь Куйбіда, доктор наук з державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, науковий консультант Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування  зазначив, що цей законопроєкт виходить за межі, визначені Конституцією України,  а також втручається у власну компетенцію органів місцевого самоврядування.
 
Олександр Батанов, доктор юридичних наук, професор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України підкреслив, що проєкт Закону №2143-3 переобтяжений положеннями декларативного змісту.
 
Володимир Мягкоход, директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи АМУ презентував позицію Асоціації міст України щодо законопроєкту. Він наголосив, що місто Київ повинне мати рівний статус з іншими містами. «Крім того, висновок Ради Європи містить велику кількість критики щодо невідповідності законопроєкту про столицю Європейській хартії місцевого самоврядування», - нагадав експерт.
 
Микола Пухтинський, кандидат юридичних наук Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України відзначив, що багато питань, які мають вирішуватися статутом міста Києва, зараз намагаються виписати в законі, що не є коректним.
 
«Також неприйнятним є те, що Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловило багато зауважень до законопроєкту, по об’єму – близько 18 сторінок, як сам проєкт Закону», - пояснив Віктор Шишкін, екс-суддя Конституційного Суду.
 
За результатами обговорення учасники підготували відкритий лист до Президента України Володимира Зеленського та Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, в якому зазначено, що законопроєкт № 2143-3 необхідно зняти з розгляду Парламенту та переглянути його концептуальні засади.
Відкритий лист (завантажити)

Нагадаємо, Асоціація міст України проаналізувала законопроєкт та звернулася до Голови Парламенту, голів депутатських фракцій та груп Верховної Ради України з проханням не підтримувати проєкт Закону України «Про місто Київ - столицю України» №2143-3 від 24.09.2019.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)