23 / Жовтень, 2016

Прийнята постанова, що регулює стандарти якості надання послуг з електропостачання

18 жовтня 2016 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг прийнята постанова № 1841 «Про затвердження Порядку забезпечення стандартів якості надання послуг з електропостачання». Цей Порядок прийнятий з метою захисту прав споживачів, яким надаються послуги з електропостачання неналежної якості, стимулювання підприємств електропостачання до підвищення рівня якості послуг. У ньому встановлено гарантовані стандарти якості надання послуг, випадки, у яких споживачам надаються компенсації за недотримання стандартів постачання послуг, механізм надання таких компенсацій та їх об’єм.

Так компенсація надається шляхом обліку суми відповідної компенсації як авансової плати за спожиту електричну енергію на наступний розрахунковий період, а в разі недотримання гарантованих стандартів при підключенні до електричних мереж – у перший розрахунковий період після укладення договору про постачання або користування електроенергією. Актом визначено також перелік обставин, за яких компенсація  споживачу не надається.

Звертаємо увагу на ту обставину, що відповідна постанова НКРЕКП направлена на державну реєстрацію в Міністерство юстиції України та вступить в дію лише після офіційного оприлюднення.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)