21 / Квітень, 2021
21 квітня Кабінет Міністрів України прийняв ряд нормативно-правових актів, які мають вплив на місцеве самоврядування у сфері соціального захисту населення.
 
1. Постанова «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (Порядок)
Уряд затвердив Порядок надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї. Допомога надаватиметься за рахунок коштів державного бюджету України з 1 січня 2022 року. Надання такої допомоги передбачено Законом України № 646.
Завдяки Асоціації міст України Уряд не навантажив органи місцевого самоврядування роботою щодо адміністрування та виплати зазначеної допомоги (позиція АМУ)
 
2. Постанова «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 травня 1994 р. № 302 і від 2 січня 1995 р. № 1» (порівняльна таблиця)
Уряд вдосконалив порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затверджений постановою № 302.
Завдяки Асоціації міст України бланки, посвідчення та нагрудні знаки ветеранів війни виготовлятимуться виключно за рахунок коштів державного бюджету (детальніше)
 
3. Постанова «Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» (Постанова)
Уряд затвердив Порядок та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. У державному бюджеті на зазначені цілі передбачено 274 млн грн.
 
Нормативно-правові акти Кабміну офіційно ще не опубліковані, тобто вони не набрали чинності. Їх остаточна редакція може відрізнятись
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)